Pajacyk

Pajacyk to program, w ramach którego Polska Akcja Humanitarna od 1998 roku pomaga dzieciom i młodzieży w Polsce. Pajacyk finansuje posiłki i działania na rzecz ochrony zdrowia psychicznego. Naszym celem jest zdrowie i prawidłowy rozwój każdego dziecka.

CZYM SIĘ
ZAJMUJEMY

  • dożywianiem dzieci w szkołach i placówkach środowiskowych
  • ochroną zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży poprzez finansowanie konsultacji psychologicznych, a także grup wsparcia i innych warsztatów
  • podnoszeniem świadomości wśród rodziców, opiekunów i nauczycieli i  wspieraniem ich w kontekście zdrowia psychicznego dzieci

Pajacyk w liczbach

129 333 dzieci

otrzymało pomoc w ramach programu Pajacyk

Pajacyk rok szkolny 2022/2023

72 placówki, 2292 dzieci,
412 905 posiłków

Pajacyk Wakacje 2023

50 placówek, 2139 dzieci,
66 706 posiłków

26 lat

od kiedy pomagamy dzieciom

Pomoc Psychospołeczna 2022

58 organizacji, 4933 dzieci i młodzieży

Pajacykowa Sieć Pomocowa 2022/2023

10 organizacji partnerskich, 727 dzieci, 92 036 posiłków

Nasze działania

Dawid

Dawid przyjechał do Polski z Charkowa wraz z mamą i dwójką rodzeństwa. Wyjazd nie był dla niego łatwym doświadczeniem - jego życie szybko się zmieniło, był skryty i niechętnie nawiązywał nowe relacje. Aby ułatwić mu odnalezienie się w nowej rzeczywistości mama zabrała go na zajęcia ze zwierzętami organizowane w ramach programu Pajacyk. Dzięki zabawie z nimi oraz wsparciu psychologa, Dawid stał się bardziej ufny i otwarty.

Zobacz plik pdf

Poradnik: Jak pomóc dziecku

Znasz dziecko, które może potrzebować pomocy? Nie wiesz, co możesz zrobić? Pobierz nasz poradnik.

Zobacz plik pdf

PAH RAPORT ROCZNY 2022

Jesteśmy tam, gdzie wsparcie jest najbardziej potrzebne. Działamy na całym świecie. Reagujemy w miejscach, w których wybuchają kryzysy humanitarne: katastrofy naturalne i konflikty zbrojne.

Zobacz plik PDF
Wpłać Nabór Świąteczny stół
pajacyka
#Pajacyk
bez
przerwy
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
ROZUMIEM