WSPARCIE ZDROWIA PSYCHICZNEGO DZIECI

Celem programu jest wsparcia psychologiczne i społeczne dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. W ramach programu dbamy o profilaktykę zdrowia psychicznego, zapewniamy pomoc specjalistów i polepszamy dobrostanu dzieci i młodzieży, a także wspieramy rozwój umiejętności społecznych i życiowych oraz zainteresowań. Chcemy, aby dzieci mogły liczyć na realne i długofalowe wsparcie, dzięki któremu nauczą się, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych.

NASZ PROGRAM TO REALNA POMOC

Do tej pory w ramach programu specjalistyczną pomoc uzyskało blisko 10 000 dzieci i młodzieży! Przeprowadziliśmy ponad 7000 godzin indywidualnych konsultacji psychologicznych i 10 000 godzin grupowego wsparcia psychologicznego! 

NA CZYM POLEGA PROGRAM I KOMU POMAGAMY?

Wsparcie trafia do dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat, wychowujących się w warunkach niekorzystnych dla ich prawidłowego rozwoju i zdrowia psychicznego. Odpowiadamy na potrzeby wszystkich dzieci, niezależnie od ich narodowości. W ramach programu przewidzieliśmy także wsparcie dla rodziców i opiekunów, nauczycieli i pracowników organizacji pozarządowych oraz instytucji pomocowych.  

Program realizowany jest poprzez wspieranie konkretnych działań lokalnych organizacji pozarządowych z całej Polski. W oparciu o doświadczenie i właściwe rozpoznanie potrzeb dzieci, organizują one warsztaty, grupy wsparcia, terapie indywidualne, a także inne ciekawe zajęcia, m.in. dogoterapię, zajęcia kulinarne, zajęcia integracyjne czy pomoc w nauce.

Sprawdź, które organizacje w Polsce biorą udział w obecnej edycji programu:

Lista organizacji

JAK MOŻNA ZAKWALIFIKOWAĆ SIĘ DO PROGRAMU?

Chęć uczestnictwa mogą zgłaszać organizacje pozarządowe z całej Polski, które pracują na rzecz dzieci i młodzieży, a których działania statutowe są zgodne z celem naszego programu. Organizacje-uczestników wybieramy na zasadzie otwartego konkursu grantowego. Zgłaszane projekty muszą realizować cele zgodne z regulaminem programu

DOWIEDZ SIĘ O NABORZE

zobacz film
o programie
pajacyk

Kontakt

Chcesz z nami współpracować jako firma?
Skontaktuj się z nami pod adresem biznes@pah.org.pl.

Wpłać Nabór Materiały dodatkowe Kontakt Wesprzyj
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
ROZUMIEM