Wykluczenie społeczne, ubóstwo, niepełnosprawności czy inne problemy to rzeczywistość wielu dzieci w Polsce. Z tego względu część z nich mierzy się z problemem braku regularnych, ciepłych posiłków, co wpływa na ich zdrowie oraz rozwój. Od ponad 25 lat działamy na rzecz polepszenia sytuacji dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym finansując posiłki w szkołach i świetlicach.

NA CZYM POLEGA PROGRAM?

W ramach wsparcia żywnościowego finansujemy odpowiednio zbilansowane, pełnowartościowe posiłki dla dzieci w szkołach, świetlicach czy innych placówkach, w których dzieci spędzają czas. Przy typowaniu podopiecznych do programu nie wyznaczamy żadnych sztywnych kryteriów – liczy się tu wyłącznie potrzeba dziecka.

Działamy nieustannie przez cały rok! Program realizowany jest w trzech wariantach: w okresie roku szkolnego, ferii zimowych i okresie wakacji.

JAK TO DZIAŁA?

Program działa na zasadach otwartego konkursu grantowego, do którego mogą zgłaszać się szkoły, placówki wsparcia dziennego czy organizacje pozarządowe prowadzące świetlice środowiskowe dla dzieci. Wnioski można składać zarówno na wsparcie żywnościowe dla jednego dziecka, jak i na wsparcie kilkudziesięciu dzieci.

Dowiedz się o naborze

ŚWIĄTECZNY STÓŁ PAJACYKA

Coroczna akcja organizowana w grudniu, w której biorą udział lokale gastronomiczne z całej Polski. Restauracje, kawiarnie, bary czy inne lokale zgłaszające się do akcji przekazują 10% swojego dziennego obrotu z danego dnia na rzecz programu Pajacyk. Dzięgi zaangażowaniu restauratorów oraz osób, które decydują się tego dnia wybrać na obiad, kolację czy kawę, udaje się zebrać środki na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży.

Dowiedz się więcej

#PAJACYKbezPRZERWY

Zamknięcie szkół na skutek pandemii koronawirusa dla wielu dzieci oznaczało koniec regularnych posiłków. Pajacyk działał przez ten czas bez przerwy! W ramach akcji obdarowaliśmy blisko 1000 rodzin, rozdając 1685 paczek, czyli 35 ton żywności! Pozostajemy czujni na potrzeby dzieci i dostosowujemy program tak, by nieść pomoc nieprzerwanie bez względu na okoliczności.

Kontakt

Chcesz z nami współpracować jako firma?
Skontaktuj się z nami pod adresem biznes@pah.org.pl.

Wpłać Nabór Materiały dodatkowe Kontakt Wesprzyj
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
ROZUMIEM